Kupno i sprzedaż nieruchomości bez pośredników to bardzo poważna transakcja, wiążąca się z dużymi pieniędzmi i ogromnym zaangażowaniem obu stron w cały proces.  Zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu zależy na tym, aby przeprowadzić ją możliwie jak najkorzystniej dla siebie. Rola pośrednika w sprzedaży nieruchomości polega na znalezieniu sprzedającemu nabywców, odpowiadaniu na ich wszelkie pytania, a także przygotowaniu niezbędnej dokumentacji. Także zabezpieczenie całej transakcji jest po stronie agenta nieruchomości, tak żeby w razie nieprzewidzianych zdarzeń nie pozostać z samym sobą. Najczęściej jest on ubezpieczony (warto zapytać o ubezpieczenie pośrednika) i tylko z takimi warto jak już współpracować. Przeczytaj niezwykle ciekawy temat: ogłoszenia nieruchomości bez pośredników czy jednak z doradcą tegoż rynku?

Obsługa pośrednika? Trzeba zapłacić prowizję

Agent może nam ułatwić proces, jednak wymaga poniesienia pewnej opłaty, zwykle leżącej po stronie sprzedającego nieruchomość. Często się zdarza, że strona kupująca także podpisuje umowę pośrednictwa i w obliczu transakcji zobowiązana jest do zapłaty prowizji. Koszty przy obsłudze pośredników z jednej i drugiej strony łącznie mogą podrożyć wartość nieruchomości o kilka procent (3-6%). Niemniej jednak zakup nieruchomości nie każdy przeprowadza rutynowo, jeżeli pierwszy raz kupujemy daną nieruchomość, warto wesprzeć się doradcą. Wartość mieszkania, działki czy domu jest na tyle wysoka, że czasem warto zainwestować i zapłacić prowizję, niż zostać naciągniętym lub kupić niewłaściwą nieruchomość.

nieruchomości bez pośredników
nieruchomości bez pośredników

Ogłoszenia nieruchomości bez pośredników na Gdom.pl

Zakup nieruchomości bez pośredników np. mieszkania, domu czy działki, dlaczego ludzie wolą sprzedać/kupić bezpośrednio od właściciela? Polski portal ogłoszeniowy Gdom i zamieszczone na nim ogłoszenia nieruchomości prywatne, czyli bez pośredników cieszy się jednak dużym zainteresowaniem kupujących i sprzedających. Sprzedający ma możliwość ustalenia interesującej go ceny bez dzielenia się zyskiem z pośrednikiem. Kupujący natomiast dzięki ofercie bezpośredniej może wynegocjować dla siebie korzystniejsze warunki. Dzięki kontaktowi bezpośredniemu właściciel nieruchomości i kupujący mogą płynniej przesyłać między sobą informacje i dobijać targu. Łatwiej mogą dopiąć transakcji, w której obie strony powinny być bardziej zadowolone z wynegocjowanej kwoty.

Ważne! Czytaj także ogłoszenia nieruchomości bez pośredników – gdzie znaleźć najwięcej ogłoszeń?

Zobacz najpopularniejsze wpisy:

Twitter
Visit Us
YouTube
LinkedIn
Share

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.