Doradztwo nieruchomości

doradztwo nieruchomości

Doradztwo w zakresie nieruchomości – doradca ds. nieruchomości.

Chcąc nabyć lub sprzedać dobro w postaci nieruchomości, czyli obracając niejednokrotnie wysokimi kwotami, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Zarówno kupujący, jak i sprzedający nieruchomość, bez przydatnej wiedzy z zakresu obrotu nieruchomościami może dużo stracić, nie tylko pieniędzy, ale również czasu i nerwów. Na pomoc przychodzi doradca do spraw nieruchomości. Doradca z doświadczeniem, który jest bezpośrednio związany z analizą nieruchomości, doskonale wie, co wpływa na podaż i popyt nieruchomości, jest w stanie przewidzieć wiele skomplikowanych sytuacji, potrafi swobodnie poruszać się po rynku nieruchomości, co pozwala mu znaleźć najlepszą odpowiedź na potrzeby klienta. Sprzedać nieruchomość za możliwie najwyższą cenę oraz kupić nieruchomość, która spełnia wszystkie oczekiwania klienta za możliwie najniższą cenę (w obu przypadkach oczywiście proporcjonalną do wartości nieruchomości), to wyzwanie, które stoi przed wyżej wspomnianym doradcą. Dlatego nie lada wyzwaniem jest znaleźć odpowiedniego doradcę, wnikliwego, rzetelnego, który traktuje swoją pracę poważnie. Niestety, jak w każdym zawodzie, możemy trafić na kogoś, kto nas zawiedzie, niestety same dobre chęci nie wystarczą, liczy się również odpowiednia wiedza.

Wybór odpowiedniego doradcy nieruchomości – kluczem do sukcesu

Aby uprościć sobie zadanie wyboru odpowiedniego doradcy, warto zawęzić jego zakres obowiązków. Jeżeli planujemy kupno domu, z pewnością warto to zaznaczyć podczas szukania odpowiedniego doradcy nieruchomości. Powinien on wtedy skupić się przede wszystkim na: poszukiwaniu domu, który spełni wymogi klienta i będzie w zasięgu jego finansów, zakupiony dom swoją ceną nie może wykraczać poza średnią wartość nieruchomości, proporcjonalną do wartości tej kategorii mienia na rynku, doradca ma obowiązek poinformować o ewentualnych skutkach kupna domu, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych (możliwy wzrost lub spadek wartości budynku), przekazać szczegółowe informacje o wszystkich wadach i zaletach domu, przede wszystkim doradca do spraw nieruchomości, ma obowiązek dać klientowi poczucie, że nic nie ryzykuje, a wydane przez niego pieniądze są wydane w możliwie najlepszy sposób, powinien być pewny i zadowolony z decyzji.

Prowadzisz biuro nieruchomości? Dołącz do naszego blogu i katalogów stron oraz firm. Wyróżnij się w internecie i dodaj wpis z mocnej strony nieruchomości GDOM.pl
Baza firm nieruchomości

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY NIERUCHOMOŚCI GDOM

5 4 votes
Article Rating
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] doradztwo nieruchomości […]

trackback

[…] doradztwo nieruchomości […]

trackback

[…] doradztwo nieruchomości […]

trackback

[…] doradztwo nieruchomości […]

trackback

[…] doradztwo nieruchomości […]