Chcąc nabyć lub sprzedać dobro w postaci domu, działki lub mieszkania, obracając niejednokrotnie wysokimi kwotami, warto zwrócić się do specjalisty. Zarówno kupujący, jak i sprzedający nieruchomość, bez przydatnej wiedzy z zakresu obrotu nieruchomościami może dużo stracić, nie tylko pieniędzy, ale również czasu i nerwów. Na pomoc przychodzi doradca ds. nieruchomości. Taki pośrednik z doświadczeniem, który jest bezpośrednio związany z analizą rynku nieruchomości, doskonale wie, co wpływa na podaż i popyt. Ponadto jest w stanie przewidzieć wiele skomplikowanych sytuacji, potrafi swobodnie poruszać się po rynku nieruchomości, co pozwala mu znaleźć najlepszą odpowiedź na potrzeby klienta.

W czym pomoże doradca nieruchomości?

Doradztwo nieruchomości na najwyższym poziomie
Doradztwo nieruchomości na najwyższym poziomie

Sprzedać nieruchomość za możliwie najwyższą cenę oraz kupić nieruchomość, która spełnia wszystkie oczekiwania klienta za możliwie najniższą cenę (w obu przypadkach oczywiście proporcjonalną do wartości nieruchomości), to wyzwanie, które stoi przed wyżej wspomnianym pośrednikiem. Dlatego nie lada wyzwaniem jest znaleźć odpowiedniego pośrednika (doradca nieruchomości), wnikliwego, rzetelnego, który traktuje swoją pracę poważnie. Niestety, jak w każdym zawodzie, możemy trafić na kogoś, kto nas zawiedzie. Albowiem same dobre chęci nie wystarczą, a liczy się również odpowiednia wiedza i zebrane przez lata doświadczenie.

Doradztwo nieruchomości — dobry wybór pośrednika kluczem do sukcesu

Aby uprościć sobie zadanie wyboru odpowiedniego doradcy, warto zawęzić jego zakres obowiązków. Jeżeli planujemy kupno domu, z pewnością warto to zaznaczyć podczas szukania odpowiedniego doradcy nieruchomości. Powinien on wtedy skupić się przede wszystkim na poszukiwaniu domu, który spełni wymogi klienta i będzie w zasięgu jego finansów. Bowiem zakupiony dom swoją ceną nie może wykraczać poza średnią wartość nieruchomości, proporcjonalną do wartości tej kategorii mienia na rynku.

doradca nieruchomości i pośrednik w obrocie nieruchomościami
Doradca nieruchomości i pośrednik w obrocie nieruchomościami

Agent ma obowiązek poinformować o ewentualnych skutkach kupna domu, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych (możliwy wzrost lub spadek wartości budynku), Ponadto powinien przekazać szczegółowe informacje o wszystkich wadach i zaletach domu, przede wszystkim doradca nieruchomości, ma obowiązek dać klientowi poczucie, że nic nie ryzykuje. Bowiem wydane przez niego pieniądze są wydawane w możliwie najlepszy sposób, a klient powinien być pewny i zadowolony z decyzji.

Prowadzisz biuro nieruchomości? Dołącz do naszego bloga i katalogów stron oraz firm. Wyróżnij się w internecie i dodaj wpis z mocnej strony ogłoszenia bez pośredników GDOM – zobacz: baza firm nieruchomości.

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY BLOGA GDOM

5 12 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zvix.pl
Zvix.pl
2 miesięcy temu

ZVIX to tania usługa pozycjonowania stron w Internecie, zobacz nasz sklep. Dla Twojej domeny dostępne są następujące pozycje dla wyższych lokat w Google czy Bing i innych wyszukiwarkach:
– blogi SEO ( Otodom.com.pl, Zvix.pl.pl lub Moobilni.pl ),
– strony, bazy witryn www ( Racer.com.pl, Catalog.edu.pl czy Xn24.pl),
– katalogi firm (np. E-polskiefirmy.pl, Linkvendor.pl, Katalogika.pl),
– portale ogłoszeniowe np: OYH.pl lub Nieruchomosci-bez-posrednikow.com.pl
Zapraszamy na naszą stronę internetową: https://www.zvix.pl

Twitter
Visit Us
YouTube
LinkedIn
Share
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.