Wiele osób, które wkracza w dorosłość, zastanawia się, jak pokierować swoimi decyzjami, żeby odnieść największe korzyści. Musimy wybrać odpowiednią pracę, zastanowić się, gdzie będziemy mieszkać. Wiele osób młodych stawia na wynajem, ponieważ to dla nich jedyna możliwość, aby uniezależnić się od swoich rodziców. Duża liczba osób zaczyna swoje kariery pracownicze, powoli zdobywają coraz to lepsze stanowiska, ale początki są bardzo trudne. Wiąże się to z niższymi zarobkami, a co za tym idzie, często nie stać jest na zakup mieszkania na kredyt. Scoring opracowany przez banki, nie jest wystarczający do swobodnego życia i jednocześnie spłaty zobowiązań takich jak rata kredytu. Dlatego przynajmniej na początku tej drogi najlepszym rozwiązaniem zamieszkania “na swoim” jest przeglądanie ofert mieszkania do wynajęcia np. od właściciela.

Wynajęcie nieruchomości od właściciela może być dosyć kosztowne, jednak przynosi liczne korzyści. Niektórzy szukają takich mieszkań na serwisach internetowych jak ogłoszenia nieruchomości Gdom.pl , na których właściciele mieszkań ogłaszają się. W większych miastach mieszkania do wynajęcia prosto od właściciela są dużo droższe niż w miastach mniejszych. Zarobki jakie otrzymują osoby mieszkające w większych miastach są zdecydowanie wyższe od tych z mniejszych miast. Wymienione powyżej czynniki są od siebie zależne i przeważnie idą w parze. Także zróżnicowanie cen wynajmu mieszkania jest uzależnione od lokalizacji. Mianowicie, nieruchomości położone w ścisłym centrum mogą mieć wartość wyższą od tych z obrzeży miast. Ważnym czynnikiem wpływającym na koszt najmu jest standard wykończenia mieszkania. Jeśli dana osoba posiada pracę z pewnością nie przyniesie jej większego trudu spłacenie należności właścicielowi, który chce, aby jego mieszkanie przynosiło mu zyski.

Wynajęcie mieszkania bezpośrednio, czy przez agencję?

Niektórzy zastanawiają się, czy bezpieczne jest wynajęcie domu bezpośrednio od właściciela, czy lepiej powierzyć tę sprawę agencji. Oczywiście decydując się na bezpośredni wynajem ograniczamy koszty, jednak agencja daje pewien rodzaj bezpieczeństwa dla obu stron. Przede wszystkim pośrednik przygotuje odpowiednie umowy, które zabezpieczą naszą stronę transakcji. Zawsze możemy dowiedzieć się więcej, skonsultować informacje o przepisach w przypadku najmu mieszkania do wynajęcia. Taka opcja doradztwa powoduje, że czujemy się pewniej przy zawarciu umowy. Na pewno warto skorzystać z usług agencji nieruchomości, przy wynajmie mieszkania, szczególnie jeżeli nie czujemy się na tyle mocni w poszczególnych paragrafach przy umowach. Wynagrodzenie pośrednika jest to jednorazowy koszt, najczęściej w wartości jednomiesięcznego czynszu najmu. Często jednak pomoc pośrednika może nas uchronić przed nieprzewidzianymi konsekwencjami z zawarcia umowy najmu.

Własne mieszkanie jest pragnieniem wielu osób, które nie mogą sobie na nie pozwolić. Niektórzy biorą kredyt, a niektórzy nie posiadają zdolności kredytowej, dlatego ciężko im mieć własne mieszkanie. Dla wielu osób jest niemożliwe, aby dostali mieszkanie w spadku po swoich rodzicach czy dziadkach. Rodzi to konieczność działania na własną rękę i dążenie do obranych celów, w szczególności tych materialnych już na starcie. Mamy jednak wtedy satysfakcję, że samodzielnie podjęliśmy pewne decyzje i zmierzamy do celów finansowych, które musimy samodzielnie realizować. Mieszkania do wynajęcia prywatnie mogą być dobrą alternatywą w wielu sytuacjach.

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY NIERUCHOMOŚCI GDOM

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Twitter
Visit Us
YouTube
LinkedIn
Share
8
0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.