Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

pośrednik nieruchomości, doradca nieruchomości

Pośrednik w obrocie nieruchomościami – zawód pośrednika nieruchomości.

W obecnych czasach niepewności finansowej ciągle zmieniających się kursów akcji i walut, nie ma lepszej opcji do ulokowania swoich oszczędności niż nieruchomość. Dzięki takiej sytuacji na rynku zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami cieszy się wysokim prestiżem, w związku z czym, również większym zainteresowaniem wśród ludzi dążących do osiągnięcia wysokich zarobków. Warto jednak pamiętać, iż zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami jest wyjątkowo wymagający, aby osiągnąć zamierzone cele, potrzebna jest nie tylko obszerna wiedza z wielu dziedzin między innymi: budownictwa, marketingu, prawa i bankowości, ale również ogromne pokłady samodyscypliny, zaangażowania i w dużej mierze – umiejętność wyjścia naprzeciw potrzebom klienta. Zadaniem pośrednika jest (jak łatwo się domyślić) pośrednictwo pomiędzy uczestnikami transakcji, zarówno kupujący, jak i sprzedający czy wynajmujący nieruchomość potrzebują pośrednika.

Dobrze wykonana praca pośrednika dąży do finału, którym jest sprzedaż, kupno lub wynajęcie nieruchomości, w zależności od potrzeb klienta. Zanim jednak do tego dojdzie, pośrednik musi uporać się z wieloma zadaniami, które pozwolą mu do tego etapu dotrzeć. Przede wszystkim – znaleźć klienta, zająć się niezbędną dokumentacją, przygotować ogłoszenia, prezentację nieruchomości, by w końcu sfinalizować transakcję, w czym profesjonalny pośrednik z pewnością również pomoże. Planując przyszłość jako pośrednik nieruchomości, warto również pamiętać, że wiąże się to z zadaniowym systemem czasu pracy, pośrednik powinien być do dyspozycji klienta, częste podróże, życie w biegu to stały element pracy pośrednika nieruchomościami. Wśród wielu zalet zawodu warto również wspomnieć o wadach, a jest jedna główna – stres. Wynika to z ogromu ciążących na pośredniku obowiązków, wiedzy i presji, ponieważ rynek pośrednictwa nieruchomościami w Polsce stale się rozwija, konkurencji nie brakuje.

Prowadzisz biuro nieruchomości? Dołącz do naszego blogu firm. Wyróżnij się w internecie i dodaj wpis z mocnej strony nieruchomości GDOM.pl
Z nami zajdziesz wyżej!

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY NIERUCHOMOŚCI GDOM

5 2 votes
Article Rating
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] zawód pośrednika nieruchomości […]

trackback

[…] zawód pośrednika nieruchomości […]

trackback

[…] zawód pośrednika nieruchomości […]

trackback

[…] zawód pośrednika nieruchomości […]

trackback

[…] zawód pośrednika nieruchomości […]

trackback

[…] zawód pośrednika nieruchomości […]