W obecnych czasach niepewności finansowej ciągle zmieniających się kursów akcji i walut, nie ma lepszej opcji do ulokowania swoich oszczędności niż nieruchomość. Dzięki takiej sytuacji na rynku zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami cieszy się wysokim prestiżem, w związku z czym, również większym zainteresowaniem wśród ludzi dążących do osiągnięcia wysokich zarobków.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, czyli zawód pośrednika także jako doradcy

Warto jednak pamiętać, iż zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami jest wyjątkowo wymagający. Bowiem, aby osiągnąć zamierzone cele, potrzebna jest nie tylko obszerna wiedza z wielu dziedzin. Są to między innymi: budownictwo, marketing, prawo, finanse i bankowość, ale również ogromne pokłady samodyscypliny, zaangażowania i w dużej mierze – umiejętność wyjścia naprzeciw potrzebom klienta. Zadaniem pośrednika jest (jak łatwo się domyślić) pośrednictwo pomiędzy uczestnikami transakcji, zarówno kupujący, jak i sprzedający czy wynajmujący nieruchomość potrzebują pośrednika.

Pośrednik nieruchomości potrzebny dla sprzedających i kupujących dom lub mieszkanie

Dobrze wykonana praca pośrednika dąży do finału, którym jest sprzedaż, kupno lub wynajęcie nieruchomości, w zależności od potrzeb klienta. Zanim jednak do tego dojdzie, pośrednik musi uporać się z wieloma zadaniami, które pozwolą mu do tego etapu dotrzeć. Przede wszystkim – znaleźć klienta, zająć się niezbędną dokumentacją, przygotować ogłoszenia, prezentację nieruchomości, by w końcu sfinalizować transakcję, w czym profesjonalny pośrednik z pewnością również pomoże. Planując przyszłość jako pośrednik nieruchomości, warto również pamiętać, że wiąże się to z zadaniowym systemem czasu pracy, pośrednik powinien być do dyspozycji klienta, częste podróże, życie w biegu to stały element pracy pośrednika nieruchomościami. Wśród wielu zalet zawodu warto również wspomnieć o wadach, a jest jedna główna – stres. Wynika to z ogromu ciążących na pośredniku obowiązków, wiedzy i presji, ponieważ rynek pośrednictwa nieruchomościami w Polsce stale się rozwija, konkurencji nie brakuje.

Prowadzisz biuro nieruchomości, jesteś doradcą finansowym, zarządcą, rzeczoznawcą lub notariuszem?

pośrednik nieruchomości - pośrednictwo w obrocie nieruchomościami
pośrednik nieruchomości – pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Dołącz do naszego bloga i spisu firm. Wyróżnij się w internecie i dodaj wpis z linkiem do Twojej strony z mocnej witryny GDOM. Z nami zajdziesz wyżej, bowiem uzyskana moc z artykułu jest bardzo cenna dla każdego! Dlatego zapraszamy: baza firm nieruchomości – tu możesz dodać swoją firmę do znanych katalogów stron i firm nieruchomości oraz na stronę GDOM.

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY NIERUCHOMOŚCI GDOM

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Twitter
Visit Us
YouTube
LinkedIn
Share
6
0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.