O serwisie Otodom Ogłoszenia Nieruchomości można by wiele mówić m.in. fakt, że do pewnego stopnia ten wortal zdobył znaczącą część rynku, ale czy to pozwala tej witrynie pozostać na szczycie? Pytanie brzmi… jak długo, skoro bezpośrednia konkurencja nie śpi i energicznie realizuje zakładane plany? Zaprojektowane przez siebie surowe wytyczne (czyt.: spore opłaty, np. powiązane z publikacją lub reklamą ogłoszeń nieruchomości) i pozostałe czynniki. Poza tym, o aktualnej sytuacji rynkowej można przeczytać w tym artykule (wraz z nagłówkami):

  • Sprzedaż mieszkania Otodom
  • Nieruchomości bezpośrednio Otodom
  • Ogłoszenia nieruchomości – domy na sprzedaż
  • Otodom Nieruchomości – Darmowe portale

Co to jest Otodom?

Na początku należałoby wspomnieć, że Otodom (.pl) to popularny serwis płatnych nieruchomości, który istnieje na polskim rynku od dłuższego czasu. Do tegoż jest dość popularny na tym rynku pośród pośredników w obrocie nieruchomościami, agentów i konsultantów, a także osób bezpośrednio wystawiających własny tytuł. Wysokie ceny czynią jednak, że klienci indywidualni wybierają różne inne rozwiązania. Osoby prywatne najczęściej szukają portali tanich i najczęściej za darmo, których przecież jest bardzo dużo. Przykładem jest serwis bez pośredników, który z miesiąca na miesiąc przyciąga coraz więcej osób, które wybierają darmowe ogłoszenia. Możesz przeczytać więcej o tym bezpłatnym portalu, klikając poniższy link.

Dla kogo jest Otodom?

W Otodom możesz dodawać lub przeglądać oferty sprzedaży lub wynajmu konkretnej nieruchomości. Ale oprócz zamieszczenia ogłoszenia, za które zwykle trzeba zapłacić wyższą opłatę niż na polskim rynku, można przeglądać za darmo. Nie wspominając już o promowaniu ogłoszeń, w której to zauważalny jest stały wzrost cen. Oczekuje się, że większość ofert na Otodom będzie pochodzić od brokerów, a znikomy procent to oferty od osób prywatnych.

Kto wie, jak najlepiej korzystać z wortalu ogłoszenia nieruchomości?

Otóż wspomniany serwis jest dla tych ludzi, które chcą przejrzeć wszystkie oferty za darmo, w przeciwieństwie do np. serwisu Adresowo (pl), gdzie za dostęp należy sporo zapłacić. Jednak w przypadku wspomnianego serwisu nie trzeba płacić dużych opłat za zamieszczenie oferty na tego typu portalu. Oprócz tego możesz przeglądać mieszkania, działki i domy na sprzedaż, wynajem i nie tylko na portalu za darmo, bowiem darmowe ogłoszenia, na którym w zeszłym roku zarejestrowało się ponad dwanaście tysięcy użytkowników, a liczba ta stale rośnie.

Funkcje Otodom — darmowe strony internetowe

Jeszcze dwadzieścia lat temu można było znaleźć wiele ogłoszeń o przetargach w gazetach lub przyszłych (oczywiście mniej więcej wtedy) telewizorach, a dokładniej w telegazecie. Kiedy szukaliśmy ofert domów i mieszkań lub reklam firm oferujących różne usługi, musieliśmy kupić gazetę. Dodatkowo tego typu reklamy trzeba było wyszukać w telegazecie, przechodząc na konkretną stronę. Jednak mimo upływu czasu nadal można tam znaleźć takie informacje. Różne reklamy przeniosły się na stworzone w tym celu serwisy, takie jak wspomniany Otodom czy Gratka.

Nieruchomości bez pośredników – darmowe portale

Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto na tych stronach i zamieszczać płatne reklamy. Alternatywą dla płatnych portali jak Otodom są darmowe serwisy (jak nasz GDOM), a także OYH.pl czy Nieruchomosci-bez-posrednikow.com.pl – zarówno do przeglądania, jak i do zamieszczania darmowych ogłoszeń nieruchomości. Ogłoszone obiekty dotyczą np. wynajmu i sprzedaży nieruchomości, takich jak:

  • dom w mieście lub na wsi,
  • budynki mieszkalne,
  • parcele lub grunty,
  • hala lub magazyn
  • pokój lub biuro
  • i wiele innych.

Dodatkowo istnieje możliwość promocji Twojej firmy z branży nieruchomości — doradztwo, zarządzanie i wycena, finansowanie, budowa, notariusz itp. A w przyszłości, jeśli dodamy taką czy inną reklamę, ofertę lub promocję, inna osoba może ją znaleźć i skontaktować się z nią.

Ogłoszenia nieruchomości – domy na sprzedaż

Jeśli ktoś bardzo interesuje się aktualnym rynkiem domów i mieszkań i na bieżąco analizuje aktualne ogłoszenia sprzedażowe, to z pewnością zauważył, że takich ogłoszeń jest obecnie bardzo dużo i prawie codziennie dodawane są nowe. Niestety większość osób decyduje się na sprzedaż za pośrednictwem agenta nieruchomości lub innego pośrednika. Ludzie nie mają wystarczająco dużo czasu, aby się sprzedać i nie zawsze mają wystarczającą ilość informacji. Powoduje to jednak, że instalacje są droższe, często o kilka procent w porównaniu z Otodomem. Dlatego też powstały bardzo ciekawe portale, jak np. nieruchomości bez pośredników Gdom, gdzie zamieszczane są tylko ogłoszenia, które są sprzedawane bez pośredników. Warto zainteresować się takimi stronami, ponieważ dzięki nim możemy szybko znaleźć upragnione miejsce zamieszkania. Bardzo ważne jest, aby wszystko dokładnie przeczytać przed podjęciem ostatecznej decyzji, ponieważ cechą charakterystyczną nieruchomości bez pośredników jest to, że nie mamy żadnej porady.

Otodom sprzedam mieszkania

otodom

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem domu, prawdopodobnie nie ma lepszego momentu. Wystarczy regularnie przeglądać darmowe ogłoszenia, a na pewno znajdziesz mieszkania bez pośredników, na które bez problemu możemy sobie pozwolić. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź strony takie jak Otodom, gdzie możesz wystawiać lub wyszukiwać darmowe domy na sprzedaż. Koszty mieszkania są teraz niższe, ale to nie znaczy, że każdy z nas może dostać kredyt na określoną kwotę. Jeśli zamierzamy szybko kupić mieszkanie, a dodatkowo mamy możliwość zapłacić za nie mniej pieniędzy, powinniśmy szczególnie zainteresować się nieruchomościami, które są sprzedawane bez nieruchomości. Na szczęście dzisiaj jest ich znacznie więcej, więc możesz wybierać. Istnieją inne bezpłatne opcje reklamowe dla tych, którzy wyświetlają bezpłatne reklamy, nie tylko farma OYH. Dlatego wystawiaj mieszkania do wynajęcia lub mieszkania na sprzedaż na darmowych portalach i czekaj na szybki kontakt ze strony zainteresowanych.

Tekst opracowany przez portal nieruchomości Otodom.com.pl – dodaj artykuł na bloga.

Polecane artykuły:

5 21 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz W.
1 rok temu

Jedna z ciekawszych stron w internecie, chcesz opublikować artykuł lub dodać ogłoszenie nieruchomości za darmo – wejdź na Otodom.com.pl

Tree Mail
Tree Mail
6 miesięcy temu

I loved even more than you will get done right here. The picture is nice, and your writing is stylish, but you seem to be rushing through it, and I think you should give it again soon. I’ll probably do that again and again if you protect this walk.

Twitter
Visit Us
YouTube
LinkedIn
Share
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.