Nieruchomości a epidemia koronawirusa

Ceny nieruchomości a koronawirus

Sytuacja gospodarcza, w jakiej znalazł się świat w obliczu pandemii koronawirusa wywrócona została do góry nogami. Bardzo mocno odczuł ją również rynek mieszkaniowy, deweloperski – najogólniej ogólnobudowlany. Oglądanie na żywo mieszkania czy domu w czasie koronawiusa? Czy możemy sobie na to pozwolić? Ceny nieruchomości a koronawirus?

Oferty nieruchomości w czasie wirusa – jak i inne dobra – odnotowały nieznaczny spadek. Osoby, które jeszcze nie tak dawno czynnie poszukiwały nowego mieszkania dla siebie czy w formie inwestycji, w chwili obecnej przez to że nie mogą w realu zobaczyć pewnych nieruchomości, postanowili odłożyć tą sprawę w czasie. Rozpoczynają się również spekulacje co do samej kwestii oddziaływania koronawirusa w rozumieniu długofalowym na rynek nieruchomości. Wiele osób głowi się również nad kwestią czy warto przeglądać ogłoszenia w czasie wirusa? Wszak ogłoszenia jeśli nawet są w internecie, to w wielu przypadkach pokazywanie nieruchomości jest utrudnione, bądź nawet niemożliwe. Te osoby, które na serio podeszły do tematu koronawirusa, zaniechały prezentacje już w połowie marca 2020r. Sytuacja u oferujących swoje nieruchomości za pewne zmieni się, jak tylko zagrożenie minie.

Czy warto śledzić ogłoszenia nieruchomości?

W obecnej sytuacji, wiele osób ma dużo więcej czasu na przeglądanie ofert i ciekawych portali. Dobrym rozwiązaniem jest przeglądanie ogłoszenia bezpośrednio od właściciela nieruchomości. W pewnym sensie na pewno warto śledzić rynek nieruchomości i pojawiające się tam oferty. Warto, gdyż dobry analityk w pewnym momencie wychwyci tendencję, w którą stronę będzie się poruszać rynek. Może się okazać, że po ustaniu epidemii będziemy mieć do czynienia z głęboką bessą, spadną o kilka lub kilkanaście procent ceny mieszkań. Może również się stać sytuacja zgoła inna, gdzie wszystkie usługi i towary podrożeją.

Zależy od pomocy rządu dla gospodarki

Wszystko zależy od sytuacji w jakiej się za niedługo znajdziemy, a dokładniej jaką nam zafundują rządy poszczególnych państw. Od pomocy rządów wielu krajów zależy, czy świat przejdzie ten kryzys umiarkowanie dobrze, czy pogrąży biznes i rynek pracy. W chwili obecnej ciężko jest wyznaczyć jakiś kierunek czy trend, gdyż wielu ze spekulantów nie przewidywało takiej sytuacji. Praktycznie z dnia na dzień wirus rozprzestrzenił się i u nas, przecież szansa epidemii koronawirusa w Polsce była bliska zeru.

Czy ceny nieruchomości spadną przez koronawirusa?

To jak będzie wyglądał rynek nieruchomości po pandemii okaże się z pewnością w najbliższym czasie. Mimo wszystko, jeśli ktoś rozważa kupno mieszkania, musi na bieżąco analizować oferty i starać się wychwycić trend i samą tendencję. Pewne jest, że ceny mieszkań i domów nie spadną z dnia na dzień. Jeśli pojawiłby się kryzys na rynkach, to skutki będą się klarowały w przeciągu kilku lat. Jeśli nawet będzie recesja na rynku, to będzie miało miejsce stopniowe obniżanie cen. Ale mając na uwadze reakcje wielu rządów na pojawienie się pandemii, miejmy nadzieję że chwilowe załamanie rynku nie przerodzi się w coś poważniejszego. Dużo też zależy od nas samych, jak podejdziemy do sytuacji tuż po panującym Covid-19. Na pewno, z wielką determinacją trzeba będzie stawić czoła i nadrobić ten stracony czas, przez wiele gałęzi usługowych. Bądźmy dobrych myśli, to nie pierwsza i nie ostatnia sytuacja, która zachwiała rynkiem nieruchomości. Bądźmy pewni, że i z pewno się podniesie.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW NIERUCHOMOŚCI:

5 6 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments