O tym, że idą trudne czasy w kwestii ogrzewania mieszkań, wiadomo już od jakiegoś czasu. Szczęśliwie na rynku istnieją urządzenia, dzięki którym możliwa jest wentylacja mechaniczna powietrza udoskonalona o aspekt odzyskiwania przetworzonego ciepła. Mowa tutaj o procesie, który nazywa się rekuperacją.

Co to jest rekuperacja?

Firma z Wrocławia od kilkunastu już lat działa na polskim rynku, dostarczając swoim klientom, sprawdzone w działaniu rozwiązania, jeżeli chodzi o szeroko rozumiane systemy grzewcze. Tysiące inwestycji dokonanych w mieszkaniach i innych obiektach użytkowych zaprocentowały zadowoleniem klientów i zwiększeniem ich komfortu życiowego. Wspomniana rekuperacja stanowi jedno z zasadniczych działań firmy.

rekuperator płytowy

Jak działa rekuperator?

Montowany przez profesjonalistów rekuperator sprawia, że pojawia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki możliwość kontrolowania ruchu powietrza dostarczanego do pomieszczenia, przy jednoczesnym odzyskiwaniu ciepła z zanieczyszczonego powietrza pochodzącego z wnętrza domu. Rekuperator staje się swoistym sercem termicznym Twojego domu, zaprojektowanym do podgrzewania świeżego powietrza. Dodatkowo filtry zamontowane wewnątrz rekuperatora oczyszczają powietrze z wszelkiego rodzaju wirusów, zanieczyszczeń, alergenów oraz szkodliwego dla zdrowia smogu.

Czym jest rekuperator płytowy?

Proponujemy dwa podstawowe rodzaje nowoczesnego sprzętu do rekuperacji. Pierwszym z nich jest rekuperator płytowy, czyli funkcjonalny wymiennik ciepła, który umożliwia przenoszenie ciepła pomiędzy dwoma strumieniami powietrza pod wpływem występującej różnicy temperatur. Plusem takiego rozwiązania jest szybkie osuszanie powietrza oraz wymiernie niska cena.

rekuperator obrotowy

Rekuperator obrotowy i jego najważniejsza zaleta

Nieco droższy rekuperator obrotowy to już sprzęt z najwyższej półki. W jego przypadku można bowiem odzyskiwać wilgoć z powietrza nawet do 95%. Powietrze nie jest też nadmiernie suche, dzięki czemu nie podrażnia układu oddechowego.

Jakie cechy posiada rekuperator w naszym domu?

Czy zatem warto mieć w swoim domu takie rekuperatory? Oczywiście — tak! Słowem kluczem jest w tym wypadku ekonomia, a dokładniej możliwość oszczędzania energii, którą produkujemy na co dzień. W wielu systemach ciepło odprowadzane jest kominami grawitacyjnymi. Badania pokazują, że w ten sposób tracimy około 30-50% ciepła, które wcześniej wytworzyliśmy. Inaczej mówiąc, rekuperator to: mniejsze straty energii cieplnej, większy komfort i budżet w kieszeni. Więcej informacji o rekuperatorze płytowym i obrotowym oraz zagadnieniach związanych z rekuperacją, przeczytasz na stronie Budotom.

rekuperator obrotowy i rekuperator płytowy
Zobacz więcej — rekuperator obrotowy i rekuperator płytowy

Zobacz także:

5 9 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Blogi
1 rok temu

Świetny artykuł, naprawdę ciekawy tekst, wiele rzeczy można dowiedzieć się w stosunku do planowania domu.

Arkadiusz W.
1 rok temu

Polecamy tutaj ciekawe porady i opisy, w tym powyższy na GDOM, ale także artykuły na OYH.pl czy Otodom.com.pl – to popularne wpisy w Internecie, na które warto zwrócić uwagę. Zapraszamy również do zamieszczania postów na naszej stronie Nieruchomosci-bez-posrednikow.com.pl

Twitter
Visit Us
YouTube
LinkedIn
Share
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.