Kredyt hipoteczny jako finansowanie zakupu nieruchomości

Kredyt hipoteczny jako finansowanie zakupu nieruchomości,

Czym jest pożyczka hipoteczna (w por. do kredytu – z reguły na większym procencie, dotyczy mniejszych sum pożyczonych od banku np. do 80 tyś) lub też kredyt hipoteczny? Otóż, są to pieniądze zaciągnięte na budowę własnego domu lub na zakup gotowego domu jednorodzinnego lub mieszkania. Zakup taki może nastąpić z rynku wtórnego (z drugiej ręki, dom lub mieszkanie używane) lub z rynku pierwotnego czyli prosto od dewelopera. Zakup od dewelopera może nastąpić na etapie wykończonego i oddanego do użytkowania budynku, lub jeszcze w czasie budowy a nawet na etapie “dziury w ziemi”. Z reguły ten ostatni wymieniony etap często można kupić za niższą sumę, lecz wiąże się to z ryzykiem budowy (czasami dłuższej niż jest planowane) i ewentualnych przestojów. Gotowe mieszkania, jeżeli takie jeszcze pozostały w ofercie dewelopera są z reguły na korzystniejszej stawce dla przedsiębiorcy, mianowicie, można kupić i w niedługim czasie wykończyć i szybko wprowadzić się do nowego lokalu.

Co należy zrobić, aby uzyskać kredyt hipoteczny?

Co należy wykonać, aby móc się postarać o taki kredyt? Można odpowiedzieć bardzo krótko na to pytanie – dużo. Formalności przy załatwianiu takiego kredytu są naprawdę ogromne i odpowiedź na nasze starania o takie pieniądze może przyjść dopiero za jakiś czas. Dlaczego? Ponieważ są to pieniądze, które tak naprawdę będziemy spłacać przez kilkanaście, kilkadziesiąt lat. W końcu mowa tutaj o setkach tysięcy, dlatego ten okres jest taki długi. Aby móc znaleźć naprawdę dobry i korzystny kredyt hipoteczny należy najlepiej skorzystać z pomocy dobrego doradcy finansowego, który będzie nad nami czuwał. Nie będzie nam wskazywał od razu konkretnej oferty, ale będzie analizował odpowiednie opcje pod kątem naszych zarobków, naszej sytuacji życiowej (bierze się pod uwagę również fakt posiadania dzieci). Najważniejsze jest jednak zabezpieczenie finansowe. Niestety, ale bardzo duża część osób właśnie na tym punkcie odpada i nie otrzymuje takich pieniędzy. To jednak nie oznacza, że nie powinno się starać o taki kredyt. Wręcz przeciwnie, należy podejść do tematu z pełnym zaangażowaniem.

Porównanie ofert kredytowych kluczem do spłaty mniejszych rat miesięcznie

Odwiedzenie kilku puntów finansowych, placówek bankowych z czym wiąże się przeprowadzenie kilku ważnych rozmów, porównanie ofert kredytowych i zdobycie wystarczającej wiedzy nt. kredytu, jest niewątpliwie korzystnym rozwiązaniem. Dodatkowo wypełnienie odpowiednich dokumentów, wniosków należy skierować najlepiej bezpośrednio w bankach, w których mogą Państwo otrzymać korzystniejsze finansowanie. Nie należy brać tu pod uwagę sentymentów i poziomu polubienia danego banku, bowiem chodzi tu głównie o jak najmniejszą ratę miesięcznie do zapłaty, oczywiście biorąc pod uwagę te same wytyczne, czyli najważniejsze: marżę banku, okres spłaty i jakie raty – malejące czy równe. Więcej o oprocentowaniu, racie kredytowej i odsetkach płaconych przez kredytobiorcę przeczytasz TUTAJ. Zapraszamy.

ZOBACZ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW NIERUCHOMOŚCI GDOM:

0 0 votes
Article Rating
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] kredyt hipoteczny jako finansowanie zakupu nieruchomości […]

trackback

[…] kredyt hipoteczny jako finansowanie zakupu nieruchomości […]

trackback

[…] kredyt hipoteczny jako finansowanie zakupu nieruchomości […]