Jakość snu to klucz do dobrego samopoczucia. Jednym z czynników wpływających na jakość wypoczynku jest umieszczenie w łóżku wygodnej poduszki. Wpływa ona na jakość wypoczynku oraz zdrowie Twojej szyi i kręgosłupa. Wymiana poduszek co jakiś czas jest ważna, ale skąd wiadomo kiedy jest to konieczne? Jaka poduszka będzie najlepsza? Oto kilka oznak, że warto kupić nowy egzemplarz.

Dlaczego poduszka ma znaczenie?

Główne zadanie poduszki to zapewnienie użytkownikowi właściwego podparcia szyi i głowy. Pomaga to utrzymać kręgosłup w naturalnej pozycji podczas snu. Odpowiednie podparcie jest kluczowe w zapobieganiu napięciom mięśni i bólom w obrębie kręgosłupa szyjnego. Poza tym poduszka wpływa w znacznym stopniu na komfort snu oraz jego głębokość.

Systematyczne wymienianie poduszek jest szczególnie ważne w życiu alergików. Jest to bowiem element wyposażenia sypialni, w którym gromadzi się najwięcej kurzu, wilgoci i alergenów. Warto wybierać egzemplarze wysokiej jakości, które dobrze znoszą pranie. Wówczas mogą być użytkowane zdecydowanie dłużej.

Kiedy kupić nową poduszkę?

Jakie są najczęstsze sygnały, które sugerują, że warto zainwestować w nową poduszkę?

  • Zużycie i utrata kształtu — kiedy wstajesz, a poduszka nie wraca do swojego pierwotnego kształtu, koniecznie wybierz się na zakupy. Nadmierne zużycie sygnalizują też odkształcenia, twardość lub wrażenie nierówności.
  • Ból szyi — jeśli po przebudzeniu odczuwasz dyskomfort w obrębie kręgosłupa szyjnego, oznacza to, że Twoja poduszka nie zapewnia właściwego podparcia.
  • Nasilenie alergii — jeśli masz problemy z uczuleniami lub podrażnieniami skóry, stara poduszka może pogorszyć uciążliwość dolegliwości. Stanowi źródło wielu alergenów. Jeśli Twoje objawy się nasilają — zainwestuj w nowy model.
  • Nieprzyjemny zapach — koniec żywotu poduszki zwiastuje też jej nieprzyjemny zapach. W szczególności wówczas, gdy utrzymuje się nawet po praniu.

Jaka poduszka będzie najlepsza?

Jeśli zdecydujesz się na zakup nowej poduszki, koniecznie zastanów się nad rodzajem wypełnienia. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele z wkładem z pianki termoelastycznej. Doskonale dopasowują się do budowy ciała i zapewniają szyi oraz głowie stabilne podparcie. Przepuszczają też powietrze i nie generują nadmiernego gromadzenia wilgoci. Niektóre osoby wolą jednak tradycyjne, puchowe lub syntetyczne rozwiązania. Są one nieco mniej ergonomiczne i z reguły słabo znoszą pranie. Jeśli masz tendencję do alergii lub często zmagasz się z napięciami mięśni w górnej części pleców — ergonomiczny, nowoczesny model będzie dla ciebie zdecydowanie lepszym wyborem.

Wybór odpowiedniej poduszki ma kluczowe znaczenie dla komfortu snu i zdrowia. Wybierz egzemplarz dobrze dopasowany do Twoich potrzeb i ciesz się optymalnym podparciem przez całą noc.

Artykuł sponsorowany.

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Twitter
Visit Us
YouTube
LinkedIn
Share
0
Would love your thoughts, please comment.x

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.